Ricola nowoczesny producent

Ricola jest jednym z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych producentów cukierków ziołowych na Świecie. Jego produkty eksportowane są do ponad 50 krajów, gdzie doceniane są za wysoką, szwajcarską jakość.

Obszar uprawy ziół Ricola

Zioła są sercem cukierków Ricola. Dlatego producent dokłada wszelkich starań aby chronić, pielęgnować i odpowiednio przetwarzać zioła, ale zwraca tak samo dużą uwagę także do wyboru obszarów uprawy ziół. Warunki glebowe i regionalne warunki klimatyczne odgrywają decydującą rolę w uprawie ziół. Dlatego Ricola zapewnia także, że ​​jej obszary upraw nie są położone w pobliżu terenów przemysłowych czy sieci dróg, aby uniknąć kontaktu ze szkodliwymi zanieczyszczeniami. W tej chwili Ricola współpracuje z ponad setką samodzielnych gospodarstw uprawiających zioła wyłącznie na szwajcarskich terenach górskich bez użycia herbicydów, nawozów sztucznych czy pestycydów.

Ricola i celebryci

Wielu artystów występujących na światowych scenach wierzy w potężną moc szwajcarskich ziół. Ssanie cukierków Ricola działa jak balsam na struny głosowe. Jest to niezmiernie ważne dla piosenkarzy i aktorów, których gardła i struny głosowe są wystawione na niezwykle ciężką pracę podczas całych koncertów czy spektakli teatralnych.  Fanami Ricoli uważają się między innymi Bruno Mars, Joe Cocker, Robie Williams, Placido Domingo czy Justin Timberlake. Chcesz poznać ich opinię o cukierkach Ricola? Wejdź na www.ricola.com/en-ch/About-Ricola/Ricola-and-Celebrities.

13 ziół Ricola

Każdy cukierek Ricola jest mieszanką 13 aromatycznych ziół uprawianych w naturalny sposób tylko na górskich terenach Szwajcarii bez użycia herbicydów, środków owado- i grzybobójczych  oraz nawozów sztucznych. Dzięki zastosowaniu: biedrzeńca mniejszego, czarnego bzu, przetacznika leśnego, mięty pieprzowej, szałwii, prawoślazu lekarskiego, tymianku, przywrotnika pospolitego, szanty zwyczajnej, babki zwyczajnej, pierwiosnka lekarskiego, krwawnika pospolitego i prawoślazu lekarskiego cukierki te są nie tylko smaczne ale również posiadają naturalne, łagodzące działanie na gardło.

Ricola - cukierki "przyjazne zębom"

Cukierki ziołowe Ricola, w odróżnieniu do innych cukierków nie zawierają cukru. Certyfikowane są natomiast przez organizację Toothfriendly.org – instytucję testującą wpływ substancji słodzących na zdrowie zębów. Certyfikat ten potwierdza, że cukierki Ricola są przyjazne dla zębów.

Ricola doceniona przez polskich konsumentów

Szwajcarskie cukierki ziołowe Ricola od ponad 80 lat podbijają serca konsumentów na Świecie. Zyskują także coraz większe uznanie wśród Polaków. Świadczą o tym między innymi otrzymane przez Ricolę nagrody: SUPER PRODUKT 2012 przyznany przez czasopismo Świat Kobiety oraz NAJLEPSZY PRODUKT Wybór Konsumentów 2013 przyznany przez magazyn Wiadomości Handlowe.