Czekolada Toblerone orzechowo-owocowa nagrodzona

Miło nam poinformować, że Czekolada Toblerone orzechowo-owocowa została nagrodzona w organizowanym przez dwutygodnik Pani Domu plebiscycie PRODUKT NA MEDAL 2012. Celem tego konkursu jest ułatwienie wszystkim paniom domu orientacji w najlepszych, smacznych, zdrowych i godnych polecenia artykułach spożywczych, tak aby ułatwić dokonywanie trafnych wyborów podczas codziennych zakupów. 

Nazwa czekolady Toblerone

Nazwa "Toblerone" pochodzi od połączenia nazwiska rodowego pomysłodawcy i producenta czekolady – Theodora Toblera z włoskiem nugatem “torrone”, który nadaje czekoladom Toblerone charkterystyczny smak.

Trójkątny kształt czekolady

Jak donoszą legendy forma czekolady Toblerone zainspirowana została znanym szczytem  Matterhorn, symbolem szwajcarskich Alp o charakterystycznym trójkątnym kształcie. 

Albert Einstein i Toblerone

Od samego początku Theodor Tobler był przekonany o niezwykłości swojej czekolady. Dlatego w 1909 r. w Bernie wystąpił o patent, który został wydany przez pracującego wówczas w  Szwajcarskim Urzędzie Własności Intelektualnej Alberta Einsteina. W ten sposób czekolada Toblerone była pierwszą opatentowaną czekoladą z nugatem i miodem.

Berno i niedźwiedź

Każda czekolada Toblerone produkowana jest w Bernie w Szwajcarii. Symbolem tego miasta jest niedźwiedź. Czy zauważyliście, że w logo Toblerone skrywa się właśnie niedźwiedź?