Jubileusz firmy Index Food

Razem od 30 lat

Index Food jest firmą rodzinną, która w 2018 roku obchodzi 30 jubileusz istnienia.

Początki firmy wiązały się z doradztwem gospodarczym, by w następnych latach stać się wiodącym na rynku polskim dystrybutorem produktów spożywczych typowych dla kuchni śródziemnomorskiej.

Dziś oferta asortymentowa Index Food to 15 silnych marek spożywczych reprezentowanych w ramach kontraktów wyłącznościowych. Wśród nich znajdują się miedzy innymi typowe dla kuchni włoskiej makarony Arrighi i De Cecco, oliwy i oleje Olitalia, octy balsamiczne i przetwory warzywne Ponti, czy dojrzewające w gorącym słońcu Italii pomidory Valfrutta oraz sok wyciśnięty z sycylijskich cytryn Limmi. Od 2012 ofertę uzupełniły również cenione na świecie słodycze: poczynając od ikony pośród czekolad Toblerone, kultowych batoników Daim, cukierków ziołowych nr 1 w Europie Zachodniej Ricola, włoskich wali nr 1 na Świecie Loacker, czy jednych z najpopularniejszych batonów zbożowych Corny, nie zapominając o koncentratach napoju Sunquick, które nasi klienci wspominają jeszcze
z czasów Pewexu.   

W ten sposób mamy niezwykłą przyjemność umożliwiać Polakom przygotowywanie smacznych, zdrowych dań i wygodnych przekąsek na bazie produktów wysokiej jakości.

Mamy doświadczenie w bezpośrednim imporcie i dystrybucji produktów spożywczych premium, które dostarczamy do najważniejszych klientów hurtowych i detalicznych w Polsce (w tym lokalnych
i międzynarodowych Sieci handlowych, drogerii, stacji benzynowych, czy kiosków).

Zapewniamy pełną obsługę marek, poczynając od wprowadzenia produktu do obrotu, po profesjonalną reklamę, wsparcie promocyjne oraz zapewniamy pełne wsparcie wykwalifikowanego zespołu Przedstawicieli Handlowych.

Podążając za pasją do szeroko pojętej kuchni włoskiej Założyciel firmy rozpoczął również limitowaną produkcję toskańskiej oliwy z oliwek i wina pod marką Monte Curiano, a kolejne pokolenie przekazuje wiedzę i zamiłowanie do oryginalnych włoskich produktów przez koncept własnych delikatesów Peretti. W Poznaniu, na ul. Mickiewicza 15 nie tylko można posmakować produkty ze stałej oferty Index Food ale także przetestować smakołyki z szerszej oferty, w tym świeże sery, wędliny czy wyselekcjonowaną gamę włoskich win. Odbywające się cyklicznie degustacje z udziałem profesjonalnego sommeliera pozwalają w miłej atmosferze nie tylko skosztować ciekawych włoskich trunków ale również poznać interesujące fakty z produkcji win.

Jest nam niezmiernie miło od 30 lat dostarczać wspaniałe i smaczne produkty, które w wielu polskich kuchniach goszczą niemal codziennie.